turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Kasım 2018, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Kompakt-Düzgün Bochner Integrallenebilir Rastgele Vektör Dizileri

Mehmet Ünver
Ankara University, Türkiye

Bu konuşmada, Bochner integrali kullanılarak (ayrılabilir) Banach uzaylarında değer alan rastgele vektörlerin dizileri için düzgün integrallenebilme kavramının yeni bir versiyonu verilecektir. Ayrıca bu diziler için toplanabilme teorisinin önemli kavramlarından olan A-kuvvetli yakınsaklık ve A-istatistiksel yakınsaklık kavramlarının daha genel versiyonları tanımlanıp düzgün integrallenebilme kavramının bu yeni versiyonu kullanılarak bu kavramlar arasındaki ilişki incelenecektir. Son olarak bir rastgele vektör dizisinin bu yeni anlamda düzgün integrallenebilmesi için bazı gerek ve yeter şartlar araştırılacaktır. (Konuşmada ele alınan sonuçlar 115F292 nolu TÜBITAK projesinden elde edilmiştir.)
Analiz İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi Binası, Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır