turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Ekim 2018, 12:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

The covering radii of a class of binary cyclic codes and some BCH codes

Seher Tutdere
Gebze Technical University, Türkiye

In 2003, Moreno and Castro proved that the covering radius of a class of primitive cyclic codes over the finite field F_2 having minimum distance 5 (resp. 7) is 3 (resp. 5). In this talk we give a generalization of this result as follows: the covering radius of a class of primitive cyclic codes over F_2 with minimum distance greater than or equal to r+2 is r, where r is any odd integer. Moreover, we discuss the covering radiii of the primitive binary e-error correcting BCH codes of length 2^f − 1. This is a joint work with Sel¸cuk Kavut.
Cebir İngilizce
FENS G015

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır