turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Eylül 2018, 12:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

On character degrees of finite groups and some associated graphs

Nour Alnajjarine
Sabancı University, Türkiye

Let G be a finite group. We define the character degree set of G, cd(G), to be the set of all character degrees of G, that is, {χ(1) : χ ∈ Irr(G)}, where Irr(G) is the set of all complex irreducible characters of G. While studying the character degree set of a finite group G, it is useful to attach some graph structure on cd(G). In this talk, we introduce some strongly related undirected graphs associated with cd(G) and present some interesting results that reflect the strong interplay between the combinatorial properties of these graphs and the structure of G.
Cebir İngilizce
FENS G015

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır