turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Mayıs 2018, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Andrews-Gordon type companions for Capparelli's identity, and the Kanade-Russell conjectures

Kağan Kurşungöz
Sabancı University, Türkiye

After Rogers-Ramanujan identities, one of the most curious identities in integer partition theory is Capparelli's identity. We will give some preliminaries and historical background, then present an Andrews-Gordon type companion for Capparelli's identity. If time permits, we will talk about the Kanade-Russell conjectures, which are inspired by Capparelli's identity. This is the preliminary report of an ongoing work.
Cebir İngilizce
Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır