turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Mayıs 2018, 15:30


İstanbul Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Tıp ve Diş Hekimliğine Matematiksel Bakış

Neslihan Şenel
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

Bir düşünce biçimi ve evrensel bir dil olan matematik günümüzün gelişen dünyasında birey, toplum, bilim ve teknoloji için vazgeçilmez bir alandır. Günlük yaşamda, iş ve meslekte gerekli olan çözümleyebilme, akıl yürütebilme, iletişim kurabilme, sebep-sonuç ilişkisi kurabilme, yaratıcı ve bağımsız düşünebilme gibi üst düzey davranışları geliştiren bir alan olarak matematiğin öğrenilmesi kaçınılmazdır. Tıp ve diş hekimliği eğitimi de bu gereksinimden bağımsız tutulamaz. Matematik ve tıp arasındaki ortak noktaların gözden geçirilerek tıp ve diş hekimliğinde matematiğin kullanıldığı alanların hatırlanması hem matematik hem de tıp ve diş hekimliği ile uğraşan bilim insanlarına fayda sağlayacaktır.

NOT: İlgilenen herkesi bekleriz

Diğer Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır