turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Nisan 2018, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Brownian Motion on Time Scales

Ümit Aksoy
Atılım University, Türkiye

The theory of time scales has been introduced to unify discrete and continuous analysis. In this talk, we will discuss the elements of probability theory and concept of Brownian motion on general time scales. After presenting a brief introduction on the subject, probability measure derived from Lebesgue Δ-measure, probability density function and generalized normal distribution on time scales will be given. After that, Brownian motion on time scales will be introduced and its quadratic variation will be derived.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Institute of Applied Mathematics, S212
İlgili Web Bağlantısı

ume 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır