turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Aralık 2017, 15:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Biwarped product submanifolds of a Kähler manifold

Hakan Mete Taştan
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

We study biwarped product submanifolds which are special cases of multiply warped product submanifolds in Kähler manifolds. We observe the non-existence of such submanifolds under some circumstances. We show that there exists a non-trivial biwarped product submanifold of a certain type by giving an illustrate example. We also give a necessary and sufficient condition for such submanifolds to be locally trivial. Moreover, we establish an inequality for the squared norm of the second fundamental form in terms of the warping functions for such submanifolds. The equality case is also discussed.
Geometri İngilizce
İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü
Ek Dosya

itu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır