turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Kasım 2017, 11:00


Sabancı Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Computing with Modular Forms

İlker İnam
Bilecik Şeyh Edebali University, Türkiye

Modular forms are holomorphic functions on the upper half plane that satisfy fundamental symmetry and growth conditions. They have many applications in several branches of mathem- atics and even in physics. Since modular forms are periodic, they are perfect number theoretic objects. Furthermore, the space of modular forms are finite dimensional vector space, hence they are computation-friendly. In this talk, we will introduce modular forms with basic properties and then we will show how one can make computations with them by using Magma Computer Algebra System.
Cebir İngilizce
FENS-L030

admin 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır