turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Kasım 2017, 11:30


Sabancı Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Bent functions and generalized Bent functions

Wilfried Meidl
RICAM, Avusturya

Bent functions correspond to relative difference sets in the groups $Z^n_2\times Z_2$ respectively $Z^n_2 \times Z_2m$ . Being highly nonlinear, Boolean bent functions have application in cryptography. Whereas there are many constructions of Boolean bent functions, bent functions from $Z^n_2$ to $Z_2m$ seem to be quite rare. Recently a lot of research has been performed on generalized bent (gbent) functions, which are functions from $Z^n_2$ to $Z_2m$ satisfying the weaker condition that $H_f(1,u)$ has absolute value $2^{n/2}$ for every $u \in Z^n_2$. In this talk, the main results on gbent functions and bent functions from $Z^n_2$ to $Z_2m$ are summarized, and some open questions are discussed.
Cebir İngilizce
FENS-G055

admin 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır