turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Kasım 2017, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Vanishing Ideals of Parameterized Toric Codes

Mesut Şahin
Hacettepe University, Türkiye

We start defining subvarieties of a toric variety that are parameterized by Laurent monomials and the corresponding toric codes. We recall their vanishing ideals and give algorithms for finding their binomial generators which will be used to compute main parameters of the corresponding toric codes. We show that these ideals are lattice ideals and give an algorithm to find a basis for the corresponding lattice. Finally, we give this lattice explicitly under a mild condition. This is a joint work with Esma Baran.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, ODTU.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır