turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Ekim 2017, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Generalized Geometry and Double Field Theory

Özgür Kelekçi
Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türkiye

Generalized geometry is a recently discovered (Hitchin, 2003) branch of differential geometry which incorporates complex and symplectic geometry into a larger framework. Besides its purely mathematical importance it also has attracted a significant amount of interest due to the emergence of several connections with areas of mathematical physics. After introducing the basic underlying structures of generalized geometry we will explore double field theory, a form of string theory, where generalized geometric structures are heavily used. We will conclude the talk with current research problems in this field of research.
Geometri İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası
Ek Dosya

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır