turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Mayıs 2017, 15:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Eigenvalues and Linear Dynamics of Weighted Backward Shifts on Spaces of Real Analytic Functions

Can Deha Karıksız
Özyeğin University, Türkiye

In this joint work with late Pawel Domanski, we give certain conditions on linear dynamical properties of the weighted backward shift operators $B_w : A(\Omega) \to A(\Omega),$ with weight sequences $w = (w_n)_{n\in \mathbb{N}}$, acting on the spaces of real analytic functions $A(\Omega)$ on open subsets $\Omega$ of $\mathbb{R}$ containing zero, that send the monomials $x^n$ to $w_nx^{n-1}$ for all $n\in \mathbb{N}$ and the unit function to the zero function. A useful tool for these characterizations is the description of the point spectra and the eigenspaces of weighted backward shifts on $A(\Omega)$.
Analiz İngilizce
Seminar room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır