turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Mart 2017, 15:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Groups of Automorphisms with TNI-centralizers

İsmail Güloğlu
Doğuş University, Türkiye

A subgroup $H$ of a finite group $G$ is called a TNI-subgroup if $N_G(H)\cap H^g = 1$ for any $g \in G-N_G(H)$. I will present a recent result obtained in a joint research with Dr. Ercan concerning the structure of a finite group $G$ which has a subgroup $A$ of automorphisms of $G$ acting on $G$ in such a way that the centralizer of $A$ in $G$ is a TNI-subgroup of $G$. This generalizes some of the research about the groups admitting a fixed-point-free group of automorphisms.
Grup Teorisi İngilizce
TB 250

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır