turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Mart 2017, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Techniques for computing the Igusa local zeta function of some plain curves

Denis Ibadula
Ovidius University-Constanta, Romanya

The Igusa local zeta function is a generating function which counts, for a fixed prime number p, the number of solutions of polynomial congruence f(x) ≡ 0 modulo p, p2, p3, and so on. Naturally, such a quantity bears deep relations to other important mathematical ideas from number theory, algebraic geometry and singularities theory. In this work we explore some computational aspects of the Igusa local zeta function associated to the nondegenerate plane cubics over ℚp for p≠ 2,3.
Matematik İngilizce
Galatasaray Üniversitesi, FEF10 salonu

oguzabel 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır