turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Mart 2017, 15:00


İstanbul Kültür Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Some Recent Work on Leavitt Path Algebras

Songül Esin
Özyeğin Üniversitesi, Türkiye

For a field K, the Leavitt path algebra over a directed graph was introduced by G. Abrams and G. A. Pino (2005) and P. Ara, M.A. Moreno, and E. Pardo (2007). Recently there has been significant interest generalizing the construction of Leavitt path algebras by replacing the field with a commutative unital ring . The purpose of this talk is to define Leavitt path algebras, describe some of their fundamental properties and mention a few recent developments in this area.
Cebir İngilizce
Erdal İnönü Seminer salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır