turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Aralık 2016, 14:00


Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Harmonic Numbers and Their Properties

Haydar Göral
University Claude Bernard Lyon, Finlandiya

Harmonic numbers are the partial sums of the harmonic series. These numbers and their extensions have been studied extensively and they are equipped with a lot of combinatorial and analytic properties. In this talk, first we will survey the basic known results on harmonic numbers due to Euler and Ramanujan. Then, we introduce their generalizations. We investigate them in terms of analytic and divisibility properties. We show that they are closely related to the distribution of prime numbers.
Sayılar Teorisi İngilizce
B206

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır