turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Kasım 2016, 15:40


Sabancı Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Mahler'in U-sayıları ve Boşluk Serileri

Gülcan Kekeç
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada, öncelikle Liouville sayıları, Transandant sayıların Mahler sınıflandırması, Mahler'in U-sayıları ve boşluk serileri ile ilgili temel bilgiler verilecektir. Daha sonra, boşluk serilerinin cebirsel noktalarda aldığı değerlerin transandantlığı ile ilgili bazı sonuçlar ve bu konuya Prof. Dr. Bedriye Melek Zeren'in yaptığı katkılar anlatılacaktır. Son olarak, benim elde ettiğim bazı sonuçlardan bahsedilecektir.
Sayılar Teorisi Türkçe
MDBF G 032

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır