turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Kasım 2016, 15:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

s-Numbers Sequences for Homogeneous Polynomials

Erhan Çalışkan
İstanbul Üniversity, Türkiye

We extend the well-known theory of s-numbers of linear operators to homogeneous polynomials defined between Banach spaces. Approximation, Kolmogorov and Gelfand numbers of polynomials are introduced and some well-known results of the linear and multilinear settings are obtained for homogeneous polynomials. We extend the measure of non compactness notion to the polynomial setting, and then characterize compactness of homogeneous polynomials in terms of these numbers. As an application, we study diagonal polynomials between sequence spaces. This is a part of the paper: ''Compactness and s-Numbers for polynomials'' by E. Çalışkan and P. Rueda to appear in somewhere else.
Analiz İngilizce
Matematik Bölümü Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır