turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Ekim 2016, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Subdigraph Counts in Random k Nearest Neighbor Digraphs

Selim Bahadır
Koç University, Türkiye

We study the number of copies of a given digraph in k nearest neighbor (kNN) digraph of the data from a random point process in $\mathbb{R}^d$. Based on the asymptotic theory for functionals of point sets under homogeneous Poisson process (HPP) and uniform binomial process, we provide a general result for the asymptotic behavior of subdigraph counts and as corollaries, we obtain asymptotic results for the number of vertices with fixed indegree, the number of shared kNN pairs and the number of reflexive kNN's in a kNN digraph. Moreover, we use the method to analyze kNN contingency tables for several classes under HPP.
Olasılık Teorisi İngilizce
SCI 103

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır