turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Ekim 2016, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

How difficult is it to classify the minimal homeomorphisms of the Cantor set?

Burak Kaya
Rutgers University, Amerika Birleşik Devletleri

In this talk, we will analyze the topological conjugacy problem for minimal homeomorphisms of the Cantor space from the point of view of descriptive set theory. We shall not assume any prior knowledge on the topic and the first half of the talk will be devoted to the mathematical framework provided by descriptive set theory to analyze the relative complexity of classification problems. In the second half of the talk, we shall focus on the topological conjugacy relation on the space of minimal homeomorphisms of the Cantor space and show that the Friedman-Stanley jump of the identity relation on reals is a lower bound for the Borel complexity of this relation.
Topoloji İngilizce
Gündüz İkeda Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır