turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Şubat 2016, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Beurling-type invariant subspaces in the polydisc

Beyaz Başak Koca
İstanbul University, Türkiye

It is well-known, by Beurling’s theorem, that all invariant subspaces for the multiplication operator by the independent variable on the Hardy space $H^2(\mathbb{D})$ in the unit disk are of Beurling-type, i.e., they are of the form $fH^2(\mathbb{D})$, where $f$ is an inner function in $H^2(\mathbb{D})$. However, the structure of the invariant subspaces of the Hardy space in the polydisc cannot be characterized in such a simple form. Although it is quite clear that the Beurlingtype subspaces are invariant, it is known that not all invariant subspaces are of this form. In this talk, we will characterize the Beurling-type invariant subspaces of the Hardy space in the polydisc by using the classical Lax−Halmos Theorem.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır