turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Aralık 2015, 14:00


Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Limit Theorems for One Class of Ergodic Markov Chains

Nezihe Turhan
The University of North Carolina at Charlotte, Amerika Birleşik Devletleri

We begin with the intuitive background on Markov Chains, and then talk about the necessity of positive recurrence assumption of a Markov Chain for the existence of Central Limit Theorem. Then we introduce additive functionals of countable Markov Chains and talk about two methods, namely, Dˆblin method and Martingale ap- proach, to prove the Central Limit Theorem for the ergodic Loop Markov Chains. Lastly, we introduce three Loop Markov Chain models, and construct the Central Limit Theorem for them.
Olasılık Teorisi İngilizce
B206

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır