turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Aralık 2015, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

q-Polynomials of the Hahn Class

Rezan Sevinik Adıgüzel
Atılım University, Türkiye

In this talk we present the q-classical orthogonal polynomials of the Hahn class. Such polynomials appear to be the solutions of the so called q-hypergeometric difference equation having polynomial coefficients of degree at most two. The main idea of our talk is to discuss the orthogonality of all possible polynomial solutions of the q-hypergeometric difference equation by means of a qualitative analysis of the relevant q-Pearson equation.
Uygulamalı Matematik Türkçe
Gebze Technical University, Department of Mathematics Colloquium

ekayaalp 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır