turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


03 Aralık 2015, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Conditioning analysis of nonlocal operators in fractional Sobolev spaces

Burak Aksoylu
TOBB ETÜ and Wayne State University, Türkiye

We study the condition number of the stiffness matrix arising from finite element discretizations of nonlocal integral operators with singular and integrable kernels. Such operators are used in nonlocal diffusion, peridynamics formulation of continuum mechanics, image processing, and phase transition. We quantify of the extremal eigenvalues with respect to all underlying parameters; the horizon, the mesh size, and regularity of the fractional Sobolev space. We prove the sharpness of the proposed quantifications and support the sharpness result with numerical experiments.
Analiz İngilizce
Gündüz İkeda Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır