turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


31 Ekim 2015, 10:00


Ankara Dinamik Sistemler Seminerleri

Brinkman-Forchheimer Denklemlerinin Yapısal Kararlılığı Üzerine

Muharrem Özlük
Gazi Üniversitesi, Türkiye

Brinkman-Forchheimer denklemleri $\frac{\partial u_i}{\partial t}=\gamma\Delta u_i-au_i-b|u|u_i-p_i$, $\frac{\partial u_i}{\partial x_i}=0$ olarak verilir. Burada $u_i$ geçirgen ortamdaki sıvının ortalama hızı, $a$ Darcy katsayısı, $b$ Forchheimer katsayısı, $\gamma$ Brinkman katsayısı, $p$ ise basınç terimidir. Bu konuşmada, L.E. Payne ve B. Straughan tarafından hazırlanan [1] çalışması temel alınarak Brinkman-Forchheimer denklemlerinin $L^2(\Omega)$ uzayındaki çözümlerinin $b$ Forchheimer katsayısı ile $\gamma$ Brinkman katsayısına sürekli bağımlı olduğu gösterilecektir.
Dinamik Sistemler İngilizce
ODTÜ Matematik Bölümü, Gündüz İkeda Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır