turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Kasım 2015, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On the toplogy of real analytic maps

Jose Luis Cisneros-Molina
UNAM-Unidad Cuernavaca, Meksika

In this talk we describe a fibration theorem for real analytic maps $f:\mathbb{R}^n\to\mathbb{R}^p$ with arbitrary singularities. Now suppose that $f$ satisfies Thom's property with respect to a Whitney stratification and let $g:\mathbb{R}^n\to\mathbb{R}^k$ be another real analytic map with isolated singularity at the origin in the stratified sense. We give a Le-Greuel type formula which relates the Euler-Poincaré characteristic of the fibres of $f$ and $(f,g)$. When $f$ and $(f,g)$ are isolated complete intersections we construct an integer valued invariant called the curvature integra which gives the Euler characteristic of the fibres.
Cebirsel Geometri İngilizce
FEF 9 sinifi

serapgurer 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır