turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Matematikçilerin Meslek İlkeleri

admin 09.10.2013

 

Avrupa Matematik Derneği Etik Komisyonu, Avrupa Matematik Derneği Yürütme Kurulu tarafından 2010 baharında kurulmuştur. Etik Komisyonu'nun ilk görevi meslek ilkelerini içeren ekteki yazıyı hazırlamak olmuştur. Meslek ilkelerini içeren bu belge, Avrupa Matematik Derneği Konseyi'nin tavsiyesiyle, 29 Ekim 2012 tarihinde Avrupa Matematik Derneği Yürütme Kurulu tarafından onaylanmış ve 1 Kasım 2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Avrupa Matematik Derneği, özellikle Avrupa'dakiler başta olmak üzere, bütün matematikçilerin, editörlerin ve matematik yayıncılarının bu meslek ilkelerine sadık kalmasını fakat daha genel olarak matematik araştırmalarının değerlendirilmesi, yayınlanması ve dağıtımı ile ilgili tüm kişilerce bu ilkelere sadık kalınmasını tavsiye eder. TMD'nin web sitesinden alınan yazının tamamına aşağıdaki ekten veya bağlantıdan ulaşılabilir.

İlgili Web Sayfası Ek Belge
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır