turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


2023 İkeda Araştırma Ödülü Türker Özsarı'ya verildi

admin 20.05.2024

 

Matematik Vakfı'nın verdiği 2023 İkeda Araştırma Ödülü'ne Bilkent Üniversitesi'nden Türker Özsarı layık görüldü. Ödül için tören 24 Mayıs 2024 tarihinde saat 15:40'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü, Gündüz İkeda Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecektir. Türker Özsarı tören günü "Results on the Well-Posedness and Control of Evolution PDEs on Domains with Boundaries" başlıklı bir konuşma yapacaktır.
 
Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü Matematik alanında araştırma yapan ve Türkiye'de çalışan genç bilim insanlarının seçkin araştırmalarını değerlendirmek, üstün niteliklerini onaylayarak kamuoyuna duyurmak ve kaliteli araştırma çalışmalarını teşvik etmek amacı ile verilmektedir.
 
Ödül, matematiğe evrensel düzeyde katkıda bulunan Masatoshi Gündüz İkeda’nın anısını yaşatmak için 2002 yılında oluşturulmuştur. 


About Türker Özsarı
Türker Özsarı completed his B.S. degrees in Mathematics and Computer Engineering, followed by an M.S. in Mathematics, at Koç University. He earned his Ph.D. in Mathematics at the University of Virginia. He has taught at Doğuş University, UNC-Charlotte, and IZTECH, and also held a visiting faculty position at the University of Cambridge. Currently, he is a faculty in the Mathematics Department at Bilkent University and a member of the Analysis Research Group. His research interests are centered around the analysis of partial differential equations and control theory, particularly focusing on the design, analysis, and controllability of initial-boundary value problems (IBVPs) associated with spatio-temporal phenomena in applied sciences. Dr. Özsarı was given the 2020 Young Scientist Award (BAGEP) by the Turkish Science Academy and the 2021 Research Incentive Award by the METU Parlar Foundation. 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır