turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


2022 İkeda Araştırma Ödülü Asgar Jamneshan'a verildi

admin 05.04.2023

 

Matematik Vakfı'nın verdiği 2022 İkeda Araştırma Ödülü'ne Koç Üniversitesi'nden Asgar Jamneshan layık görüldü. Ödül için tören 4 Mayıs 2023 tarihinde saat 15:30'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü, Cahit Arf Amfisi'nde gerçekleştirilecektir. Asgar Jamneshan tören günü Higher-order Fourier analysis başlıklı bir konuşma yapacaktır.

Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü Matematik alanında araştırma yapan ve Türkiye'de çalışan genç bilim insanlarının seçkin araştırmalarını değerlendirmek, üstün niteliklerini onaylayarak kamuoyuna duyurmak ve kaliteli araştırma çalışmalarını teşvik etmek amacı ile verilmektedir.

Ödül, matematiğe evrensel düzeyde katkıda bulunan Masatoshi Gündüz İkeda’nın anısını yaşatmak için 2002 yılında oluşturulmuştur. 

About Asgar Jamneshan
Asgar Jamneshan received both his Diplom and PhD from the mathematics department of Humboldt University of Berlin. Dr. Jamneshan then had postdoctoral positions at University of Kostanz, ETH Zurich, and UCLA. He currently works as an assistant professor at the mathematics department of Koç University. His main research interests are in the fields of ergodic theory, additive combinatorics, harmonic analysis, functional analysis, and Boolean-valued logic.

Asgar Jamneshan recent research activity focuses on the interdisciplinary subject of higher-order Fourier analysis. More particularly, he has done work on Furstenberg-Zimmer and Host-Kra structure theories, the inverse theory for the Gowers uniformity norms, uncountable ergodic theory, and singular integrals on homogeneous Lie groups. 


İlgili Web Sayfası
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır