turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


ODTÜ Parlar Vakfı 2021 Araştırma Teşvik Ödülü Sahipleri: Alp Bassa, Nursel Erey ve Türker Özsarı

admin 26.12.2021

 

Bilim ve teknoloji dünyamızın prestijli ödüllerinden olan ''ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı'' Onur, Bilim, Hizmet, Teknoloji Teşvik ve Araştırma Teşvik Ödülleri 1981 yılından beri verilmektedir.

2021 yılı matematik alanında Araştırma Teşvik Ödülüne layık görülen matematikçiler:

  • Doç. Dr. Alp Bassa – Boğaziçi Üniversitesi, Matematik Bölümü
  • Dr. Öğr. Üyesi Nursel Erey – Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü
  • Dr. Öğr. Üyesi Türker Özsarı – ID Bilkent Üniversitesi, Matematik Bölümü

Araştırma teşvik ödülü, araştırmalarıyla bilim alanlarından birinin gelişme­sine katkıda bulunan ya da bu alanda ülke sorunlarının çözümüne yardımcı olan genç araştırmacılara (ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını doldurmamış olan) verilmektedir.İlgili Web Sayfası
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır