turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


İkeda Araştırma Ödülü (2019) Turgay Bayraktar’a verildi

admin 09.03.2020

 

Doç.Dr. Turgay Bayraktar,  Matematik Vakfı tarafından 2002 yılından bu yana verilen 'Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü'ne matematiğe yapmış olduğu katkılardan dolayı layık görülmüştür. Bu ödül Dr. T. Bayraktar’a 26 Mart 2020 tarihinde ODTÜ Matematik Bölümü, Masatoshi Gündüz İkeda Seminer Odası'nda saat 15:30'da yapılacak törenle verilecektir. Belirtilen gün ve saatte Dr. T. Bayraktar "Stochastic Kähler Geometry and Random Holomorphic Sections" başlıklı bir seminer verecektir. Konuşmaya herkes davetlidir.

Doç.Dr. Turgay Bayraktar Lisans  ve Yüksek Lisans derecelerini sırasıyla 2002’de ve 2005’te Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden, Doktora derecesini 2012’de Indiana Üniversitesi’nden almıştır.  Dr. T. Bayraktar çalışmalarını Çok Değişkenli Kompleks Analiz, Kompleks Dinamik Sistemler ve Kompleks Geometri alanlarında sürdürmektedir.

Türkiye'de matematik alanında araştırmalarını sürdüren seçkin bilim insanlarının araştırmalarını değerlendirmek ve üstün niteliklerini kamuoyuna duyurarak bu tür çalışmaları teşvik etmeyi amaçlayan ödül, Türk matematiğine evrensel düzeyde katkıda bulunan Prof. Dr. Masatoshi Gündüz İkeda'nın anısını yaşatmak için 2002 yılından bu yana genç (45 yaşını aşmamış) araştırmacılara Matematik Vakfı (www.matematikvakfi.org.tr) tarafından verilmektedir.İlgili Web Sayfası
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır