turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


İkeda Araştırma Ödülü (2015) Türker Bıyıkoğlu ve Yusuf Civan'a verildi

admin 19.04.2016

 

Doç. Dr. Türker Bıyıkoğlu ve Prof. Dr. Yusuf Civan, Matematik Vakfı tarafından 2002 yılından bu yana verilen 'Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü'ne matematiğe yapmış oldukları katkılardan dolayı layık görülmüştür. Bu ödül Dr. T. Bıyıkoğlu ve Dr. Y. Civan'a 28 Nisan 2016 tarihinde ODTÜ Matematik Bölümü, Masatoshi Gündüz İkeda Seminer Odası'nda saat 15:30'da yapılacak törenle verilecektir.

Belirtilen gün ve saatte Dr. T. Bıyıkoğlu ve Dr. Y. Civan ''Çizgelerde Castelnuovo-Mumford Regülarite Hesapları'' başlıklı ortak bir seminer verecektir. Konuşmaya herkes davetlidir.

Dr. Türker Bıyıkoğlu Lisans derecesini 2000’de Graz University of Technology’den, Doktora derecesini de 2003’te University of Vienna’dan almıştır. Dr. Bıyıkoğlu çalışmalarını Matematiğin Çizge Teorisi ve Uygulamaları alanında sürdürmektedir.

Dr. Yusuf Civan Lisans derecesini 1993'te Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nden, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini de sırasıyla 1997 ve 2001 yıllarında University of Manchester’den almıştır. Dr. Civan çalışmalarını Matematiğin Topolojik Kombinatorik ve Değişmeli Cebir alanlarında sürdürmektedir.

Türkiye'de matematik alanında araştırmalarını sürdüren seçkin bilim insanlarının araştırmalarını değerlendirmek ve üstün niteliklerini kamuoyuna duyurarak bu tür çalışmaları teşvik etmeyi amaçlayan ödül, Türk matematiğine evrensel düzeyde katkıda bulunan Prof. Dr. Masatoshi Gündüz İkeda'nın anısını yaşatmak için 2002 yılından bu yana genç (45 yaşını aşmamış) araştırmacılara Matematik Vakfı (www.matematikvakfi.org.tr) tarafından verilmektedir.

İlgili Web Sayfası
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır