turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


IMAGINARY Türkiye'de ve Türkçe

admin 15.03.2015

 

IMAGINARY Alman-Türk Bilim Yılı çerçevesinde Türkiye'de! Alman Bilim ve Eğitim Bakanlığı (BMBF) tarafından desteklenen bu yılın anafikri, iki ülke arasındaki bilimsel bağları, matematik sergileri düzenleyerek ve matematik iletişimi alanında ağlar oluşturarak güçlendirmek.

IMAGINARY platformunu www.imaginary.org/tr adresinden Türkçe izleyebilirsiniz. Türkiye'de birkaç etkileşimli sergi düzenlenecek;

29 Nisan - 4 Mayıs 2015,İSTANBUL
25 Mayıs - 7 Haziran 2015, İSTANBUL
5 - 20 Ekim 2015, İZMİR
25 Ekim sonrası, DİYARBAKIR

ayrıca bazı okul projeleri ve medya etkinlikleri de planlanıyor. Bilimsel ve kamusal ortakları buluşturmak ve uzun vadeli işbirlikleri kurmak isteniyor.

Matematikçiler, başka alanlarda bilim insanları, siyasetçiler, öğrenciler, matematiğe ilgi duyan tüm kişiler ve medya, etkinliklere katkıda bulunmaya davet ediliyor.

Birlikte çalışmak isteyenler turkey@imaginary.org adresinden iletişime geçebilirler.

İlgili Web Sayfası
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır