turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


2022 Körezlioğlu Araştırma Ödülü Ümit Işlak'a verildi

admin 05.04.2023

 

Matematik Vakfı'nın verdiği 2022 Körezlioğlu Araştırma Ödülü'ne Boğaziçi Üniversitesi'nden Ümit Işlak layık görüldü. Ödül için tören 4 Mayıs 2023 tarihinde saat 15:30'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü, Cahit Arf Amfisi'nde gerçekleştirilecektir. Ümit Işlak tören günü Stein's method and subsequence problems başlıklı bir konuşma yapacaktır.

Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü Türkiye’de Finans Matematiği, Stokastik Süreçler ve Uygulamaları alanlarında çalışan genç bilim insanlarını teşvik etmek, çalışmalarının üstün niteliklerini kamuoyuna duyurmak amacı ile verilmektedir.

Ödül, Uygulamalı Matematik Enstitüsü ve Finansal Matematik Anabilim Dalı'nın kurucularından Hayri Körezlioğlu anısını yaşatmak için 2012 yılında oluşturulmuştur.

About Ümit Işlak
After getting his BS and MS degrees from the mathematics department of Bogazici University, Ümit Işlak received his PhD on Applied Mathematics at the University of Southern California in 2014. Dr. Işlak then had postdoctoral positions at University of Minnesota and GeorgiaTech. He currently works as an associate professor at  the mathematics department of Bogazici University. 

Ümit Işlak's research focuses on probability theory and related fields. More particularly, he has done work on Stein’s method, concentration inequalities, subsequence problems, random graphs, Markov chains and time series analysis. He is also generally interested in statistical learning theory and financial mathematics, in both theory and applications.İlgili Web Sayfası
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır