turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Haziran 2015, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Lipschitz-free Banach spaces

Gilles Godefroy
Institut de Mathématiques de Jussieu, Fransa

Let $M$ be a metric space. The Banach space $Lip(M)$ of real-valued Lipschitz functions defined on $M$ is a dual space, and its predual $F(M)$, called the free space over $M$, enjoys remarkable functorial properties. The free spaces are easy to define and useful, but so far their structure is not well-understood. We will investigate in particular when such spaces have the Grothendieck bounded approximation property, and relate this property with extension operators for Lipschitz functions.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır