turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Nisan 2015, 16:00


Gebze Teknik Üniversitesi Cemal Koç Cebir Seminer Günleri

On the Torsion-Limit for Algebraic Fuction Fields

Seher Tutdere
GTÜ, Türkiye

In this talk, we first discuss an asymptotic quantity, namely the torsionlimit, for algebraic function fields over finite fields introduced in [1, 2]. Then we give some new bounds for the torsion limit of certain towers of function fields over finite fields. Furthermore, using some bounds on the torsion limits, we will give some recent results regarding the construction of arithmetic secret sharing schemes. This is a joint work with Osmanbey Uzunkol.
Cebir İngilizce
GTÜ MBG Konferans Salonu
İlgili Web Bağlantısı

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır