turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Haziran 2022, 21:00


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

On the LS-Category and Topological Complexity of Projective Product Spaces

Seher Fişekci
TED Üniversitesi, Türkiye

We determine the Lusternik-Schnirelmann category of the projective product spaces introduced by D. Davis. We also obtain an upper bound for the topological complexity of these spaces, which improves the estimate given by J. González, M. Grant, E. Torres-Giese, and M. Xicoténcatl. We conclude an exact value of the topological complexity for some cases. Thus, we finalize the estimating problem on the topological complexity of these spaces. 


NOT: Yayın linki: https://ictima.bozok.edu.tr/fer-gif-xni-fhz (Giriş Kodu: 722305 )

Geometri, Topoloji Türkçe
Çevrimiçi: İctima Programı
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

bozok 13.06.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır