turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Mayıs 2022, 14:00


Bahçeşehir Üniversitesi Analiz ve Uygulamalı Matematik Seminerleri

The Cauchy problems for nonlocal abstract Schrödinger equations and applications

Veli B. Shakhmurov
Antalya Bilim University, Antalya, Turkey, Türkiye

Here, the Cauchy problems for linear and nonlinear nonlocal Schrödinger equa-tions are studied. The equation involves convolution integral operators with general kernel operator functions whose Fourier transforms are operator functions defined in a Banach space  together with some growth conditions. By assuming enough smoothness on the initial data and the operator functions, the local and global existence and uniqueness of solutions are established. We can obtain different classes of nonlocal Schrödinger equations, by choos-ing the space  and linear operators, which occur in a wide variety of physical systems.

Uygulamalı Matematik İngilizce
https://us02web.zoom.us/j/6678270445?pwd=SFNmQUIvT0tRaHlDaVYrN3l5bzJVQT09
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

bsehir 02.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır