turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Nisan 2022, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Doğrusal olmayan kısmi türevli denklemlerde geçişler ve desen oluşumları

Taylan Şengül
Marmara Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada kısmi türevli diferansiyel denklemlerin kararlı çözümleri arasında parametrelere bağlı ortaya çıkan geçişlerden bahsedeceğim. Özel olarak bu geçişler sonrası ortaya çıkan desen oluşumlarına değineceğim. Teorinin akışkanlar mekaniğindeki bazı yeni uygulamalarından örnekler vereceğim.

 


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Zoom

iu 19.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır