turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Nisan 2022, 14:30


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Matematik Bölümü Seminerleri

Dimension theory for rings and modules

Christian Lomp
University of Porto, Portekiz

The dimension of a vector space is an elementary and crucial concept in linear algebra. The lack of a basis in a module has lead to many alternative notions to measure the size and quality of rings and their modules. We will survey some of these alternative notions, like Global, Krull and Gelfand-Kirillov dimension, and will discuss when the usual dimension formula holds for the Goldie dimension of modules over a ring. The last part is based on a joint work with Edmund Puczylowski.


NOT: Online, Microsoft Teams ( You can join with the Team code: 5cu6s0o ). To join, please mail to haydargoral(at)iyte.edu.tr

Cebir İngilizce
Microsoft Teams
Ek Dosya

iyte 18.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır