turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mart 2022, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Finite symplectic automorphism groups of supersingular K3 surfaces

Matthias Schütt
Hannover, Almanya

Automorphism groups form a classical object of study in algebraic geometry. In recent years, a special focus has been put on automorphisms of K3 surface, the most famous example being Mukai’s classification of finite symplectic automorphism groups on complex K3 surfaces. Building on work of Dolgachev-Keum, I will discuss a joint project with Hisanori Ohashi (Tokyo) extending Mukai’s results to fields positive characteristic. Notably, we will retain the close connection to the Mathieu group M23 while realizing many larger groups compared to the complex setting.

Cebirsel Geometri İngilizce
Zoom

ags 04.03.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır