turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Mart 2021, 20:00


Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Yarı-Riemann Geometri ve Einstein Alan Denklemleri

Bayram Şahin
Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Matematik Bölümü, Türkiye

      Einstein, özel görelilik teorisini daha genel duruma, genel göreliliğe, taşırken Minkowski tarafından geliştirilen ve bu gün yarı-Riemann geometri adı verilen geometri bu teorinin temelini oluşturdu. Minkowski’den bu güne yarı-Riemann geometri veya yarı-Riemann manifoldlar üzerine hem matematiksel hem de fiziksel olarak çok sayıda yeni kavramlar ve sonuçlar ortaya konuldu. Bu konuşmada yarı-Riemann manifoldlardaki güncel kavramlar tanıtılacak ve bu kavramların fiziksel yorumları sunulacaktır.


NOT: Toplantı seminer başlangıcından 10 dk önce aktif edilecektir.

Geometri Türkçe
Katılım Linki https://online.yildiz.edu.tr/JoinMeeting?organizationid=646bebbc-56ee-42fb-84b7-9ca8d19339bf&meetingid=ae4d849b-f5fe-4b47-9e91-02592a705bdd

ytumat 23.03.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır