turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Mart 2021, 13:30


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Twisted homology operations

Calista Bernard
Stanford University, Amerika Birleşik Devletleri

In the 70s, Fred Cohen and Peter May gave a description of the mod $p$ homology of a free $E_n$-algebra in terms of certain homology operations, known as Dyer--Lashof operations, and the Browder bracket. These operations capture the failure of the $E_n$ multiplication to be strictly commutative, and they prove useful for computations. After reviewing the main ideas from May and Cohen's work, I will discuss a framework to generalize these operations to homology with certain twisted coefficient systems and give a complete classification of twisted operations for $E_{\infty}$-algebras. I will also explain computational results that show the existence of new operations for $E_2$-algebras.


NOT: https://zoom.us/j/93776900203 Meeting ID: 937 7690 0203 Passcode: 753061

Topoloji İngilizce
Online
İlgili Web Bağlantısı

admin 08.03.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır