turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Nisan 2019, 15:40


Atılım Üniversitesi Genel Seminer

Game Theory From a Cooperative Perspective

Ayşe Mutlu Derya
TED University, Türkiye

In this talk, firstly game theory and its history will be introduced. Then, particularly we focus on cooperative games. We will give some basic definitions and some main solution concepts of cooperative games. In mid 20th century, Shapley and Bondereva give a set of neccessary and sufficient conditions for a transferable utility game to have a non-empty core via balanced collections. Similarly, using minimal balanced collections, we found a set of neccessary and sufficient conditions for a transferable utility game to have singelton core, which we will talk lastly.
Oyun Teorisi İngilizce
FEF 404

denizmercan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır