turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Mart 2019, 15:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Knotoids and Virtual Knots

Neslihan Güğümcü
National Technical University of Athens, Türkiye

In this talk we first go through the basics of two natural generalizations of classical knot theory; the theory of knotoids and virtual knots. Knotoids, introduced by Turaev in 2010, are knotted arcs in surfaces possessing two free ends, and producing a diagrammatic and three dimensional interpretation for this freedom. Virtual knots, introduced by Kaufman in 1998, are knots in thickened surfaces taken up to stabilization relation. We utilize a ‘virtual closure’ to connect these two knotted categories, and we show that there are virtual knots of genus one that are not virtual closures of knotoids in S^2. (joint work with Louis Kauffman).
Topoloji İngilizce
IMBM Seminar Room, Bogazici University South Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır