turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Ekim 2017, 16:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Planar Brownian Flows and Rank-Based Characteristics

Mine Çağlar
Koç University, Türkiye

Stochastic differential equations (SDEs) that are driven by smooth vector fields give rise to stochastic flows when they have strong solutions. These flows are homeomorphic. On the other hand, stochastic flows with coalescence are possible when the covariance function is not smooth. Such SDEs represent turbulent evolutions defined by flows of probability kernels. In this case, the existence of a strong solution needs to be investigated since the usual conditions are not satisfied by the diffusion terms. Two different equations for which the weak solution is a Brownian motion are considered in this talk. Strong solutions, stochastic flows and coalescence are studied.
Diferansiyel Denklemler İngilizce
TB 130

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır