turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Nisan 2017, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Homomorphic Encryption and Black Box Algebra

Alexandre Borovik
The University of Manchester, Birleşik Krallık

''Cloud computing'' is the ability of small and computationally weak devices to delegate resource-intensive computations to third party (and therefore untrusted) computers. To ensure the privacy of the data, the untrusted computer should receive data in an encrypted form but still being able to process it. It means that encryption should be homomorphic, preserve the algebraic structure of the data. I will discuss some new results in probabilistic recognition of black box groups in the context of homorphic encryption. Joint work with Şükrü Yalçınkaya.
Cebir İngilizce
Cahit Arf Dershanesi

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır