turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Nisan 2017, 15:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

On the counting and growth functions of context-free languages

Flavio D'Alessandro
Università di Roma, İtalya

Given a formal language L, the counting function of L (resp., growth function of L) is the function that maps every non negative integer n into the number of words of L of length n (resp., n at most). The interest of these functions relies on the fact that the study of their asymptotic behaviour provide information on the structure of the language. In this talk we will survey some classical and recent results on the counting and growth functions of context-free languages. The talk will be self-contained.
Cebirsel Geometri İngilizce
TB 250

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır