turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Kasım 2016, 15:00


İstanbul Kültür Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Cebir/Kocebir Dualitesi ve Bunun Sonuçları

Atabey Kaygun
İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye

Vektör uzayları üzerindeki dualite, vektör uzayı kategorisinde verilen her yapının bir de dualini vermektedir. En basit şekliyle, cebirleri bellki bir cisim üzerindeki vektör uzayları kategorisindeki monoidler olarak görürsek, o zaman kocebirler de komonoidler olarak tezahür ederler. Bu basit dualitenin ötesinde, cebirler ve kocebirler arasındaki ilişkiler bize homolojik hesaplar için yeni olanaklar sunmaktadır. Bu konuşmada homoloji hesaplarından örnekler vererek bu olanaklardan bir kaçı üzerinde duracağız.
Cebir Türkçe
İKU Ataköy Kampüsü, Erdal İNÖNÜ Seminer salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır