turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Mart 2016, 14:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The Quaternion Group has Ghost Number Three

Fatma Altunbulak Aksu
Çankaya University, Türkiye

The ghost number of a group algebra is an invariant measuring the degree to the failure of generating hypothesis in stable module category. Determining the exact value of the ghost number is hard in all but the simplest cases. We proved that the ghost number of the quaternion group, which has tame representation type, is three.In this talk, I will explain the main ideas of the proof. This is a joint work with David J. Green.
Cebir İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır